2-sinf Matematika fanidan dars ishlanma. 5,6 sonlarini bir xonali songa ko'paytirish

2-sinf Matematika fanidan dars ishlanma. 5,6 sonlarini bir xonali songa ko'paytirish

O'qituvchilarga / 1-5 Sinf Dars ishlanmalar
2-sinf Matematika fanidan dars ishlanma. 5,6 sonlarini bir xonali songa ko'paytirish - rasmi

Material tavsifi

Navoiy viloyati Nurota tumani 22-sonli umumiy o'rta ta'lim maktabi boshlang'ich sinf o'qituvchisi Rustamova Nilufar Rashid qizining 2-sinf matematika fanidan 5, 6 sonlarini bir xonali songa ko'paytirish mavzusida dars ishlanmasi. Sana: 14-dekabr Fan: Matematika 2v- sinf Mavzu: 5, 6 sonlarini bir xonali songa ko'paytirish Dars turi: yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. Dars metodlari: Muzyorarmetodi, Qorbo'ron metodi, Kapalakni ozod qil metodi, Kim chaqqon?va Hisobchi musavviro'yinlari. Dars jihozlari: matematika darsligi, mavzuga oid ko'rgazmalar, rasmli boshqotirma, matematik diktant topshirig'i, tarqatma materiallar, rag'bat kartochkalari. . Darsning maqsadi: Ta'limiy: O'quvchilarga yangi tushuncha berish va o'tilganlarni mustahkamlash Tarbiyaviy: O'quvchilarda do'stona munosobatni shakllantirish. O'quvchilarda jonivorlarga nisbatan mehr uyg'otish Rivojlantiruvchi: O'quvchilarning Og'zaki va yozma hisoblash malakalarini o'stirish. O'quvchilarda Zukkolik va topqirlik Fazilatlarini tarbiyalash. Fanga oid va tayanch kompetensiyalar: TK3 masala yechish orqali ijtimoiy hayotdagi vaziyatlarga nisbatan o'zining ijobiy munosabatini bildira olish; FK1 o'rganilgan matematik tushunchalarni qabul qila oladi, tegishli misollar keltira oladi; FK2 amaliy vaziyatlarda o'rganilgan matematik tushunchalar va algoritmlarni qo'llay oladi. TK3 o'qishga va yangi bilimlarni egallashga qiziqish. TK4 milliy bayramlarimizga oid sana va vaqtlarni bilish, ularni kundalik hayotda qo'llay olish; zaminimizda yashab o'tgan buyuk allomalarimizning matematikaga qo'shgan hissalarini tushuna olish. Darsning rejasi: I. tashkiliy qism II. O'tilgan mavzularni takrorlash II. Yangi mavzu bayoni IV. Yangi mavzuni mustahkamlash V. O'quvchilar bilimini baholash VI. Uyga vazifa berish Darsning borishi: I.tashkilIY QISM: Salomlashish, navbatchi axboroti tinglanadi, o'quvchilar guruhlarga ajratiladi, o'quvchilar darsning oltin qoidalari bilan tanishtiriladi. Muzyorar metodi Bu metod darsning tashlikiy qismida olib boriladi. Navbatchi o'quvchiga va butun sinfga o'qituvchi tomonidan savollar beriladi. Savol-javob she'riy tarzda olib boriladi. Bugun ...


Ochish
Joylangan
Fayl formati zip → pptx
Fayl hajmi 11.93 MB
Ko'rishlar soni 158 marta
Ko'chirishlar soni 14 marta
O'zgartirgan san'a: 10.04.2025 | 17:24 Arxiv ichida: pptx
Joylangan
Fayl formati zip → pptx
Fayl hajmi 11.93 MB
Ko'rishlar soni 158 marta
Ko'chirishlar soni 14 marta
O'zgartirish kiritilgan: Arxiv ichida: pptx
Tepaga