4-sinf Matematika Ko'p xonali sonlarni uch xonali songa ko'paytirish dars ishlanma

4-sinf Matematika Ko'p xonali sonlarni uch xonali songa ko'paytirish dars ishlanma

O'qituvchilarga / 1-5 Sinf Dars ishlanmalar
4-sinf Matematika Ko'p xonali sonlarni uch xonali songa ko'paytirish dars ishlanma - rasmi

Material tavsifi

G'uzor tumani Xalq ta'limi bo'limiga qarashli 47-umumiy o'rta ta'lim maktabi boshlang'ich sinf o'qituvchisi RAHIMOVA QIRMIZning MATEMATIKA fanidan bir soatlik dars ishlanmasi Mavzu: Uch xonali songa ko'paytirish Darsning maqsadi: Ta'limiy: o'quvchilarga 690 · 435, 804 · 723 ko'rinishdagi hollarda ko'paytirishni va kasrlarni chizmalar bo'yicha taqqoslashga o'rgatish. TK1: fikrni mantiqiy izchillikda ifodalay olish; TK2: axborotlarni statistik ma'lumotlar ko'rinishlarning bir turidan boshqa ko'rinishga o'tkaza olish; FK1: arifmetik amallarning algoritmlaridan foydalangan holda 1 00 00 ichida nomanfiy butun sonlarni 10, 100, 100 marta orttirish va kamaytirish amallarini og'zaki bajara olish. Tarbiyaviy: mavzuni o'tish davomida o'quvchilarni bir-birini hurmat qilishga, o'zaro do'stona munosabatda bo'lishga o'rgatish; TK4: atrofdagilar bilan o'zaro muloqot chog'ida odob-axloq qoidalariga rioya qilish va guruhda ishlash. Rivojlantiruvchi: o'quvchilarda mantiq va xotiraning rivojlanishiga imkoniyat yaratish, qandaydir muammoni hal qilishda o'z fikrini ochiq va erkin ifodalash mahoratini shakllantirish. FK2: o'rganilgan matematik tushunchalar, faktlar va algoritmlarni o'quv vaziyatlarda qollay olish va yangi bilimlar hosil qila olish. Dars turi:Yangi bilim va tushunchalarni shakllantiruvchi Dars metodi;noan'anaviy,ko'rgazmalilik,Sinkveyn, tushuntirish,mustaqil ish,ta'limiy o'yin Dars jihozi:multimedia ilovasi,ko'rgazma,didaktik materiallar Darsning borishi: tashkiliy qism Salomlashish, davomatni aniqlash va o'quvchilarning darsga tayyorgarligini tekshrish.Oltin qoidalar,siyosiy daqiqa. II. O'tilgan mavzuni mustahkamlash. O'tilgan mavzuni mustahkamlashda Sinkveyn metodidan foydalaniladi: 1. Kasr 2. Oddiy, aralash 3. Bo'lish, taqsimlash, ajratish 4. Butunni teng bo'laklarga bo'lish 5. Ulush. Uy vazifalar tahlil qilinib ,daftarlar almashtiriladi II.Yangi mavzuning bayoni. Yangi mavzu 662-misol orqali tushuntiriladi. Bunda o'quvchilarga 690. 435, 804. 723 ko'rinishdagi hollarda ko'paytirish quyidagicha ustun shaklida tushuntiriladi. 663-misol doskada o'quvchilar tomonidan ustun shaklida tushuntirish bilan bajariladi. 305 ∙ 621 = 300 150 620 ∙ 387 = ...


Ochish
Joylangan
Fayl formati docx
Fayl hajmi 474.34 KB
Ko'rishlar soni 615 marta
Ko'chirishlar soni 76 marta
O'zgartirgan san'a: 10.04.2025 | 17:32 O'zgarish: docx fayl yangilangan
Joylangan
Fayl formati docx
Fayl hajmi 474.34 KB
Ko'rishlar soni 615 marta
Ko'chirishlar soni 76 marta
O'zgartirish kiritilgan: O'zgarish: docx fayl yangilangan
Tepaga