3-sinf Tabiiy Fan (Science) Insonning tabiatga ta'siri dars ishlanma

3-sinf Tabiiy Fan (Science) Insonning tabiatga ta'siri dars ishlanma

O'qituvchilarga / 1-5 Sinf Dars ishlanmalar
3-sinf Tabiiy Fan (Science) Insonning tabiatga ta'siri dars ishlanma - rasmi

Material tavsifi

Qashqadaryo viloyati G'uzor tumani 47- sonli maktabning boshlang'ich sinf o'qituvchisi O'TAYEVA LOBARning tabiatshunoslik fanidan 3-sinflarda bir soatlik dars ishlanmasi Sana: Fan: Tabiatshunoslik Mavzu: Insonning tabiatga ta'siri Darsning maqsadi: Ta'limiy: O'quvchilarning tabiat haqidagi tasavvurlarini boyitish,insonning tabiatga ta'siri bilan tanishtirish. Tarbiyaviy: Tabiatnini asrab-avaylashga, himoya qilishga o'rgatish. Ona tabiatga mehr-muhabbatlarini yanada oshirish,tabiat ne'matlaridan tejab foydalanishga o'rgatish. Rivojlantiruvchi: O'quvchilar dunyoqarashini kengaytirish Kommunikativ kompetensiya: muloqotga kirishish uchun zarur bo'ladigan og'zaki nutqni o'zlashtirish, jonli va jonsiz tabiat, tabiat hodisalariga oid tayanch so'z va atamalarning ma'nosini aytib bera olish. Axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi:mavzuga doir ma'lumotlarni kompyuter va boshqa manbalardan izlab topib, ulardan samarali foydalana olish. O'zini o'zi rivojlantirish kompetensiyasi: dunyoqarash va tafakkurini mustaqil ravishda o'stirib borish, atrofidagi tabiat manzaralarini estetik his etish, sportning yoshiga mos turi bilan shug'ullanish, o'zini tuta olish, to'g'riso'z bo'lish, o'zining xatosini tushunish. Ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: davlat ramzlariga hurmat bilan munosabatda bo'lish; farzandlik va o'quvchilik burchini bilish, unga rioya qilish, sinfdagi jihozlar, o'quv qurollarini asrab-avaylash. Milliy va umummadaniy kompetensiya: o'zi yashaydigan o'lkaning tabiati, tarixiy obidalari haqida bilish; uyi, maktabi, turar joyini qadrlash; do'stlari, yaqinlari va atrofdagilarga mehribon bo'lish. Dars turi : Yangi bilim beruvchi Dars uslubi: Suhbat ,savol-javob Dars jihozi: Mavzuga mos rasmlar, didaktik materiallar Darsning rejasi; 1. tashkiliy qism. (2 daqiqa) 2. O'tilgan mavzuni takrorlash. ( xotirani sinash 12 daqiqa) 3. Yangi mavzuni bayoni. (10 daqiqa) 4. Mavzuni mustahkamlash (15 daqiqa) 5. O'quvchilarni baholash . (4 daqiqa) 6. Uyga vazifa. (2 daqiqa) Darsning borishi: tashkiliy qism O'quvchilarning darsga tayyorligini ko'rib chiqiladi. Dars salomlashish she'ri bilan boshlanadi. - So'zlarning eng shirini, Ochiq aytay ...


Ochish
Joylangan
Fayl formati zip → docx
Fayl hajmi 4.15 MB
Ko'rishlar soni 346 marta
Ko'chirishlar soni 20 marta
O'zgartirgan san'a: 10.04.2025 | 17:30 Arxiv ichida: docx
Joylangan
Fayl formati zip → docx
Fayl hajmi 4.15 MB
Ko'rishlar soni 346 marta
Ko'chirishlar soni 20 marta
O'zgartirish kiritilgan: Arxiv ichida: docx
Tepaga