6-sinf Tabiiy fanidan Tirik organizmlarning nafas olishi ochiq dars ishlanmasi

6-sinf Tabiiy fanidan Tirik organizmlarning nafas olishi ochiq dars ishlanmasi

O'qituvchilarga / 6-11 Sinf Dars ishlanmalar
6-sinf Tabiiy fanidan Tirik organizmlarning nafas olishi ochiq dars ishlanmasi - rasmi

Material tavsifi

O'zbekiston RespublikaSI MAKTABGACHA VA MAKTAB TA'LIMI VAZIRLIGI NAMANGAN VILOYATI MAKTABGACHA VA MAKTAB TA'LIMI BOSHQARMASI NAMANGAN MAKTABGACHA VA MAKTAB TA'LIMI bo'limi 7-DIUM fizika fani o'qituvchisi Abdulhayeva Shodiyaning 6-sinf tabiiy fanidan Tirik organimlarning nafas olishi mavzusidagi Namangan shahar Ushbu dars ishlanma O'zbekiston Respublikasining Ta'lim to'g'risidagi qonun va Kadrlash tayyorlash milliy dasturini hayotga tatbiq etish maqsadida ishlab chiqilgan Umumiy o'rta ta'lim maktablaridagi 6-sinflar uchun Davlat ta'lim standarti asosida tabiiy fanlar darslarida o'tish uchun mo'ljallangan Muallif: Namangan shahridagi 7-DIUM Fizika va tabiiy fani o'qituvchisi Sh.Abdulhayeva Muharrir: Q.Mamataliyev Namangan viloyat Xalq ta'limi boshqarmasi Metodik xizmat ko'rsatish bo'limi boshlig'i. Taqrizchi: M.Atabayeva Namangan shahar DIUM oliy toifali o'qituvchisi Mavzu: Tirik organimlarning nafas olishi Texnologik xarita Darsning maqsadi: Ta'limiy: - Tirik organimlarning nafas olishi haqida ma'lumotlar berish; Tarbiyaviy: Aqliy tarbiya berish Rivojlantiruvchi: Mantiqiy fikrlash qobiliyatini rivojlantirish. Tayanch kompitensiyalar: Axborot bilan ishlash kompetensiyasi: turli axborot manbalaridan kerakli ma'lumotlarni mustaqil ravishda izlab topa olishi va ulardan foydalanish, axborot xavfsizligi qoidalarini bilish va rioya qila olish. O'zini o'zi rivojlantirish kompetensiyasi: o'zlashtirgan bilimlariga tayangan holda mustaqil ravishda o'zining tabiiy bilimlarini rivojlantirish, turli didaktik topshiriqlarni bajara olish, o'z xattiharakatini muqobil baholay olish. Xususiy kompitensiy: tabiiy jarayon va hodisalarni kuzatish, tushunish va tushuntirish, Tabiiy bilimlar va asboblardan amaliyotda foydalana olish Darsning borishi: tashkiliy qism: Davomat aniqlanadi. Sinfni kichik guruhlarga bo'linadi. Bugungi darsni Chexralar deb atalishi tushuntiriladi. Sababi darsda Bu menga tushunarli. Bilaman mehga farqi yoq.Qiziqarli emas men umumat tushunmadim.Bilmayman O'quvchilar ozlashtirishini baholashda ham chexralardan foydalaniladi. a'lo yaxshi qoniqarli O'tilgan mavzuni so'rash. Shudan so'ng O'quvchilarning yaxshi eslab qolishlari uchun o'zlashtirishlari uchun odamning ovqat hazm qilish ...


Ochish
Joylangan
Fayl formati zip → docx
Fayl hajmi 10.28 MB
Ko'rishlar soni 298 marta
Ko'chirishlar soni 69 marta
O'zgartirgan san'a: 10.04.2025 | 20:11 Arxiv ichida: docx
Joylangan
Fayl formati zip → docx
Fayl hajmi 10.28 MB
Ko'rishlar soni 298 marta
Ko'chirishlar soni 69 marta
O'zgartirish kiritilgan: Arxiv ichida: docx
Tepaga