I.Dars mavzusi: Kosinuslar teoremasi II. Darsning maqsadi: Ta'limiy maqsad: O'quvchilarga kosinuslar teoremasi haqida tushunchalar berish; Tarbiyaviy maqsadi: Hayotiy misollar orqali o'quvchilarning fikrlash doirasini kengaytirish; Rivojlantiruvchi maqsad: kosinuslar teoremasiga doir misollarni mustaqil yecha bilish. d)Kasbga yo'llovchi maqsadi:O'quvchilarni tadbirkorlik, muhandislik, iqtisodchilik kasblariga mehr uygotish. e) Mafkuraviy maqsadi:O'quvchilar ongiga milliy istiqlol mafkurasining bosh g'oyasi va asosiy g'oyalaridan yurt tinchligi, Vatan ravnaqi, millatlararo totuvlik g'oyalarini singdirish. Darsning tipi:Bilim, malaka, ko'nikmalar hosil qilish. Darsning usuli: Axborot texnologiya interfaol usuli, Aqliy hujum, musoboqa-o'yin, guruhlarda ishlash. Darsning uslubi: og'zaki, ko'rgazmali amaliy, yozma, savol-javob. Darsning jihozi:AKT darslik , ko'rgazmalar, testlar, tarqatma materiallar. Foydalanilgan texnika vositalari: kompyuter, kodaskop,multimediya . Fanlararo bog'lanish: ona tili, tarix, iqtisodiyot, chet tili, ma'naviyat. Tayanch kompetensiyalar: Kommunikativ kompetensiyasi; Axborot bilan ishlash kompetensiyasi; O'zini-o'zi rivojlantirish kompetensiyasi; Ijtimoiy fuqorolik kompetensiyasi; Matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo'lish hamda foydalanishkompetensiyasi. Fanga oid kompetensiyalar: O'quvchilar trigonometrik misollarni ayniyatlarni qo'llab yecha oladilar Dars bayoni: Darsning borishi: O'qituvchi davomat, tozalik bilan tanishadi.bugungi dars noan'anaviy dars ekanligini e'lon qilinadi. Guruh ikkiga bo'linganligi, dars O'yla, izla, top! o'yini tarzida bo'lishini ma'lum qilinadi. Elektron doskada 9 ta shart chiqib turadi. Guruh sardorlari va boshqa a'zolari navbatma-navbat ekrandagi sonlardan birini tanlashadi va shartni bajarishadi. O'qituvchi bajarilgan shartlarning natijasiga qarab o'quvchilarni baholab boradi (5 minut). Raqamlardagi shartlar quyidagicha ko'rinishda berilgan bo'ladi: Sizning omadli raqamingiz mashqi Bunda har bir o'quvchi o'zi yaxshi ko'rgan raqamini aytadi va raqamda chiqqan sondan foydalanib shu raqamdagi shartni bajaradi. 1 - shart. Misollar yechish - yangi o'tilgan mavzuga doir misollar yechish. Guruh a'zolaridan bir kishidan chiqib berilgan misollardan birini yechishadi. Misollar ...

Joylangan
26 Mar 2023 | 19:35:12
Bo'lim
6-11 Sinf Dars ishlanmalar
Fayl formati
zip → docx
Fayl hajmi
14.76 MB
Ko'rishlar soni
327 marta
Ko'chirishlar soni
126 marta
Virus yo'q.
VirusTotal da tekshirish
O'zgartirgan san'a:
10.04.2025 | 20:24
Arxiv ichida: docx
Joylangan
26 Mar 2023 [ 19:35 ]
Bo'lim
6-11 Sinf Dars ishlanmalar
Fayl formati
zip → docx
Fayl hajmi
14.76 MB
Ko'rishlar soni
327 marta
Ko'chirishlar soni
126 marta
Virus yo'q.
VirusTotal da tekshirish
O'zgartirish kiritilgan:
10.04.2025 [ 20:24 ]
Arxiv ichida: docx