№ Dars: Kimyo. Sana: Dars mavzu: Kimyoviy reaksiya turlari.Kimyoviy energiya. Kimyoviy reaksiya va fizik jarayonlarda gazning ahamiyati(T.S). Darsning maqsadi: 1. Ta'limiy maqsad: Kimyoviy reaksiya turlari.Kimyoviy energiya haqida bilim ko'nikma va malaka berish; 2.Tarbiyaviy maqsad: O'quvchilarga kimyoviy reaksiya va fizik jarayonlarda gazning ahamiyatini tushuntirish; 3. Rivojlantiruvchi maqsad: O'quvchilarni ongini, tafakkurini o'stirish dunyoviy bilimlarini rivojlantirish. F.K.1- Kimyoviy jarayon, hodisalarni kuzatish, tushunish va tushuntirish kompetensiyasini shakllantirish -Kimyoviy elementlar davriy qonuni va davriy jadval, kimyoviy bog'lanish turlari, oksidlanish-qaytarilish reaksiyalari, dissotsiyalanish va ion almashinish reaksiyalarini biladi va tushuntira oladi; -Nazariy bilimlar asosida masalalarni yecha oladi va tegishli laboratoriya tajribalarini bajara oladi; T.K.5-Milliy va umummadaniy kompetensiyasini shakllantirish -Sog'lom turmush tarziga amal qilishda kimyoviy mahsulotlari haqida tushunchaga ega bo'lish. T.K.1-Kommunikativ kompetensiyasini shakllantirish -Muloqotda muomala madaniyatiga amal qilish T.K.3-O'zini o'zi rivojlantirish kompetensiyasini shakllantirish -O'qib-o'rganganlari asosida, kundalik kuzatuvlar yordamida mustaqil ravishda o'zini-o'zi bilimini oshirish. T.K.6-Matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo'lish hamda foydalanish kompetensiyasini shakllantirish -O'rganilgan bilimlar asosida kundalik turmushda foydalaniladigan jarayonlardagi hisoblashlarni bilish. Kimyo fani sohasida inson hayot faoliyatida uning mehnatini yengillashtiradigan, fan-texnika yangiliklaridan xabardor bo'lish. Dasrning turi: Noan'anaviy Darsning usuli:'' Kim chaqqon'',''Aqliy hujum'',tushuntirish…… Darsning jihozi: Elementlar davriy jadval. Kodaskop. Ko'rgazmali materillar , darsga oid sladlar kimyoviy moddalar to'plami va darslik Darsning borishi; Darsning tashkiliy qismi: 1.O'quvchilar bilan salomlashish. 2.O'quvchilarning davomatni aniqlash. 3.O'quvchilar bilan siyosiy daqiqa. 4. O'quv qurollarini nazorat qilish. 5. Sinf ozodaligini aniqlash. O'tilgan mavzuni mustahkamlash. ''Aqliy hujum'' metodi. 1.Diffuziya nima? 2.Tarkibning doimiylik qonuni qachon ,kim tomonidan kashf etilgan? 3.Massaning saqlanish qonunini kim kashf etilgan? Yangi darsni tushuntirish. Kimyoviy reaksiyalar turli belgilar asosida sinflanadi. ...

Joylangan
03 Jan 2023 | 12:41:44
Bo'lim
6-11 Sinf Dars ishlanmalar
Fayl formati
zip → docx
Fayl hajmi
486.3 KB
Ko'rishlar soni
447 marta
Ko'chirishlar soni
104 marta
Virus yo'q.
VirusTotal da tekshirish
O'zgartirgan san'a:
10.04.2025 | 20:15
Arxiv ichida: docx
Joylangan
03 Jan 2023 [ 12:41 ]
Bo'lim
6-11 Sinf Dars ishlanmalar
Fayl formati
zip → docx
Fayl hajmi
486.3 KB
Ko'rishlar soni
447 marta
Ko'chirishlar soni
104 marta
Virus yo'q.
VirusTotal da tekshirish
O'zgartirish kiritilgan:
10.04.2025 [ 20:15 ]
Arxiv ichida: docx